ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
'İSDEMİR’in kâr payı hissedarlara dağıtılsın'

'İSDEMİR’in kâr payı hissedarlara dağıtılsın'

Tarih 11 Nisan 2011 Editör SES Gazetesi

İSDEMİR Çalışanları ve Emeklileri Derneği, işletmenin kâr oranından İsdemir Çalışanları Yardımlaşma Sandığı Vakfı'na aktarılacak payın, hisse sahiplerinin hesabına aktarılmasını istedi.

'İskenderun Demir Çelik A.Ş. İSDEMİR'in özelleştirilme aşamasında çalışanlarına verilen yüzde 11'lik hissenin nakde dönüşebilmesi için işletmenin borsaya açılmasını isteyen İSDEMİR Çalışanları ve Emeklileri Derneği, işletmenin kâr oranından İsdemir Çalışanları Yardımlaşma Sandığı Vakfı'na aktarılacak payın, hisse sahiplerinin hesabına aktarılmasını istedi.

Dernek başkanı Bayram Özarslan, basın açıklamasında, İSDEMİR’in büyük ortağı OYAK'ın dönem kârının 973.9 milyon lira olduğunu; 177.5 milyon vergi ödeme sonrası net dönem kârının 796.4 milyon liraya indiği ve bundan da İSDEMİR Çalışanları Yardımlaşma Sandığı Vakfı ve ERMADEN’e hisseden ötürü 30.3 milyon aktarılacağın açıklandığını belirtti.

Açıklama üzerine vakıf yönetimine seslendiklerini ifade eden Özarslan, "Hissedar arkadaşların yüzde 90'ının ekonomik sıkıntıdan çoluk çocuğuna ekmek götüremez durumda olduğunu, 2002'den bu güne yapıldığı gibi sermaye artırımı, geçmiş yıl zarar kapatımı vb. gerekçelerle paranın hiç edilmeyip, hissedarların banka hesaplarına geçirmesini istedik. Bu konuda vakıftan tatmin edici açıklama istemiştik; yine uyarıyoruz, eğer net bir açıklama yapılmaz ise 15 gün içerisinde hissedarlarla, İskenderun Çelik İş Sendika binası önüne toplanılıp, basın açıklaması yapacağız. '2010 yılı İSDEMİR kâr payından kişi başına düşen asgari 2 bin lirayı banka hesap numaralarına aktarın' adıyla basın açıklama eylem kararı alınmıştır."

Bu haber 956 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Çelebi, üçüncü kitabını çıkardı

Çelebi, üçüncü kitabını çıkardı 'Pinasors' ve 'Amonoslardan Doğan Güneş' adlı şiir kitaplarının yazarı Çelebi, 3. kitabının imza gününü Dörtyol'da ...

Engellilere eğitim kursu

Engellilere eğitim kursu Kursa müracaat 20 Haziran tarihine kadar okullara doğrudan yapılabilecek

KÖŞE YAZARLARI

Soru sormayan toplumlar23 Ocak 2015

GALERİ

HAVA DURUMU

iskenderun


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi