ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
'Yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılacak mı?'

'Yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılacak mı?'

Tarih 05 Nisan 2013, 20:25 Editör SES Gazetesi

Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, devlette hizmetli, teknisyen yardımcısı, aşçı, şoför vb. olarak anılan ve sayıları 150 bini bulan 'yardımcı hizmetler sınıfında' çalışan memurların kadrolarının hazırlanan yasa taslağı ile kaldırılmasını önergeyle parlamentoya taşıdı.

Milletvekili Ediboğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği önergesinde şu sorulara yer verd: "Bu güne kadar, herhangi bir kuruma Yardımcı Hizmetler kadrosu ile yapılan alımlar KPSS sınavı sonucu gerçekleştirilirken, bu Yasa Taslağı ile söz konusu görevleri, Hizmet Alım Personeli (Müteahhit elemanı-Taşeron) mi yapacaktır? Bu durum beraberinde, bir siyasi yapıya yakın olan  insanların alımında avantaj sağlamaz mı? 657 sayılı Devlet Memurları  Kanununa  tabi  Yardımcı Hizmetler kadrosundaki Teknisyen Yardımcıları,  yaptıkları işin Hizmet Alım Personeli (Müteahhit elemanı-Taşeron)’ne  devredilmesi sonucunda ne iş yapacaklardır? Bu kadar Teknik personel varken bu kurumlar neden bu personelden yararlanmamaktadır. Kamunun parası belli Müteahhitlere aktarılıp, birileri zengin mi edilecektir? Bu hizmet alımları ile çalıştırılan müteahhit elemanı-taşeron’un birçok Bakanlıklarda bilgisayar kayıt elemanı olduğu, hatta gizlilik arz eden yerlerde bile görevlendirildiği biliniyorken, kamuya alınacak bu Hizmet Alım Personelinin güvenilirliğinden nasıl emin olunacaktır? İleride bu durum Devlet için bir güvenlik zafiyetine yol açmaz mı? Hizmet Alım Personeli (Müteahhit elemanı-Taşeron)’ne ödenen ücretlerin asgari ücret düzeyinde olması nedeniyle yeni bir köle sınıfı mı yaratılmak istenmektedir?"

Bu haber 3655 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TÜRKİYE

'Komplolar açığa çıkarılmalı'

'Komplolar açığa çıkarılmalı' 19-24 Aralık 1978 tarihlerinde yaşanan Maraş olaylarında yaşamını yitirenler 36. yıl dönümünde anıldı.

'Soydaşlar gelsin' imzası

'Soydaşlar gelsin' imzası Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İskenderun Şubesi, Doğu Türkistan'daki 300 Uygur Türkünün Türkiye'ye g...

KÖŞE YAZARLARI

SOYSUZLUK22 Aralık 2014

GALERİ

HAVA DURUMU

iskenderun


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi